Z uwagi na długotrwały brak opadów atmosferycznych powodujący wzrost zużycia wody z wodociągów gminnych zwracam się z prośbą o racjonalne korzystanie z wody.
Jednocześnie przypominam, iż pobór wody z wodociągów gminnych winien służyć zaspokojeniu potrzeb socjalno – bytowych mieszkańców i zwierząt gospodarskich.
Wykorzystanie wody do innych celów (w tym podlewania ogródków i zraszania trawników , podlewania upraw rolnych czy napełnianie basenów) jest niewłaściwe i może spowodować konieczność ograniczenia dostaw wody.
Uprzejmie informujemy odbiorców wody przy ulicy Szerokie Pole,
że w dniu 28.05.2024 r.
w godz. 09.00 – 11.00
mogą wystąpić przerwy w dostawie wody.
Za wynikające z tego powodu utrudnienia przepraszamy.
Przewodniczący Rady Gminy Domaniewice Bartłomiej Jurga zawiadamia, że w dniu 28 maja 2024 roku o godz. 14:00 w GOK’u odbędzie się II sesja Rady Gminy Domaniewice.
Szanowni Państwo, obrady II sesji będą, jak zawsze, transmitowane na żywo, a zatem zapraszamy do śledzenia transmisji online.
Proponowany porządek obrad II sesji Rady Gminy Domaniewice
Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
Zatwierdzenie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
Sprawa zmiany budżetu Gminy Domaniewice na rok 2024 – podjęcie uchwały.
Sprawa zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Domaniewice na lata 2024 – 2032 – podjęcie uchwały.
Sprawa wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Domaniewice położonej w m. Skaratki w drodze bezprzetargowej na rzecz użytkownika wieczystego – podjęcie uchwały.
Sprawa reprezentowania Gminy Domaniewice w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „BZURA” – podjęcie uchwały.
Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Domaniewice z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2023.
Informacja za 2023 rok z wykonania Uchwały Nr XV/103/20 Rady Gminy Domaniewice z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie ustalenia zasad zbywania, nabywania, zamiany i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata lub na czas nieokreślony.
Przedstawienie przez Wójta Gminy Raportu o stanie Gminy Domaniewice za rok 2023.
W związku z wystąpieniem szkód w uprawach spowodowanych wiosennymi przymrozkami, Rolnicy, którzy ponieśli straty – poziom strat musi być wyższy niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym z trzech lat poprzedzających rok w którym wystąpiły straty, mogą składać wnioski o potwierdzenie i oszacowanie strat przez gminną komisję.
Wniosek o oszacowanie szkód wraz z załącznikami (oświadczenie nr 1 o strukturze upraw, oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej – jeżeli taka występuje w gospodarstwie, informacja RODO, wytyczne co do zasad szacowania oraz wypełniania wniosku) można pobrać bezpośrednio w Urzędzie Gminy, na stronie BIP Urzędu Gminy Domaniewice lub na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, zakładka BIP – Co robimy – Rolnictwo – szkody w gospodarstwach rolnych.
UWAGA! Do składanego wniosku rolnik dołącza wniosek o płatności bezpośrednie (wydruk z aplikacji eWniosekPlus) celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego za rok 2024. We wniosku o oszacowanie strat należy wpisać powierzchnię WSZYSTKICH działek (również tych, na których nie wystąpiła szkoda) zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2024 rok (powierzchnia upraw musi być zgodna z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2024r.)
Wnioski o szacowanie strat będą przyjmowane w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 czerwca 2024 roku w pokoju Nr 3 Urzędu Gminy.
W dniu 22.03.2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka pod hasłem ,,Domaniewice Gminą Olimpijczyków”. Był to wyjątkowy dzień dla Gminy Domaniewice, a w szczególności dla wszystkich osób odznaczonych z Naszej Gminy.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tej uroczystości.
Obrady sesji Rady Gminy otworzył radny senior Tadeusz Szymajda. Po akceptacji proponowanego porządku obrad, Radni wyłonili ze swojego grona 3-osobową komisję skrutacyjną w skład której weszli: Anna Loba, Sławomir Ziarnik oraz Grzegorz Bryk.
Na stanowisko przewodniczącego Rady Gminy Domaniewice zgłoszona została jedna kandydatura w osobie Bartłomieja Jurgi. W wyniku przeprowadzonego głosowania został ponownie wybranym na to stanowisko. Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Domaniewice zostali Mariusz Sumiński oraz Bartłomiej Wawrzyn.
Składy w poszczególnych komisjach Rady Gminy Domaniewice przedstawiają się następująco:
– Komisja Rewizyjna: Grzegorz Bryk, Marcin Rolewski, Sławomir Ziarnik, Jan Spychała.
– Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Anna Loba, Tadeusz Szymajda, Anna Bryszewska, Grzegorz Marczak.
– Komisja Finansów Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego: Jan Spychała, Michał Szafraniec, Grzegorz Marczak, Bartłomiej Wawrzyn, Dominik Karasek, Sławomir Ziarnik, Mariusz Sumiński.
– Komisja Infrastruktury Społecznej: Grzegorz Foks, Grzegorz Bryk, Marcin Rolewski, Mariola Duda-Karcz, Anna Bryszewska, Tadeusz Szymajda, Anna Loba.
W dniu 3 maja 2024 roku na placu przy świetlicy wiejskiej w Strzebieszewie odbyła się uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru oraz przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzebieszewie.
Po przywitaniu zaproszonych gości i złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Po odczytaniu rysu historycznego miejscowej jednostki, sztandar został oficjalnie przekazany przez Członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Łódzkiego druha Waldemara Wojciechowskiego. Z jego rąk sztandar otrzymał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzebieszewie druh Łukasz Ruciński, który przekazał go pocztowi sztandarowemu. Sztandar ufundowany został przez mieszkańców Strzebieszewa oraz sympatyków jednostki, którzy na pamiątkę tego wydarzenia wbili symboliczne gwoździe w tablicę pamiątkową.
Drugim powodem dla którego została zorganizowana niniejsza uroczystość było przekazanie Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzebieszewie średniego samochodu ratowniczo gaśniczego marki IVECO. Akt przekazania samochodu odczytał Wójt Gminy Domaniewice Pan Paweł Kwiatkowski, który następnie wręczył kluczyki Prezesowi OSP w Strzebieszewie dh Łukaszowi Rucińskiemu. Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 121 000,00 zł i został sfinansowany z budżetu Gminy Domaniewice.
Na uroczystości zgromadzili się strażacy ochotnicy z wszystkich jednostek z terenu gminy Domaniewice, mieszkańcy Strzebieszewa oraz zaproszeni goście, obecni byli między innymi: Wiceminister Obrony Narodowej Pan Paweł Bejda, Poseł na Sejm PR Pan Piotr Polak, Starosta Łowicki Pan Marcin Kosiorek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego Pan Marek Jędrzejczak., Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego i jednocześnie Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Łódzkiego druh Waldemar Wojciechowski, Wójt Gminy Domaniewice Pan Paweł Kwiatkowski, Komendant Powiatowy PSP w Łowiczu bryg. Arkadiusz Makowski.
Zaproszeni goście w swoich przemówieniach składali gratulacje Jednostce OSP w Strzebieszewie a wszystkim druhom strażakom z okazji zbliżającego się święta „Dnia Strażaka” życzyli satysfakcji z pełnionej służby na rzecz społeczeństwa i szczęśliwych powrotów z akcji.