Wsparcie dla KGW – czas na złożenie sprawozdań do końca stycznia

Do 31 stycznia koła gospodyń wiejskich powinny rozliczyć się z pomocy przyznanej na prowadzenie działalności statutowej w 2022 r. Jeżeli tego nie zrobią, będą musiały zwrócić otrzymane środki. Dotychczas do biur powiatowych ARiMR wpłynęło 1840 sprawozdań.

Przypominamy, że 31 stycznia 2023 r. jest ostatnim dniem na złożenie przez KGW sprawozdań z pomocy przyznanej na aktywność statutową w 2022 r. Nabór wniosków trwał od 1 kwietnia do 30 września 2022 r., a do 31 grudnia 2022 r. trzeba było wydać otrzymane dofinansowanie.

W minionym roku koła wpisane do prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich – obecnie jest w nim ok. 12 tys. KGW – mogły ubiegać się o wsparcie już po raz piąty. Pula środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponownie 70 mln zł, nie zmieniły się też stawki pomocy. Dofinansowanie w wysokości ponad 61,6 mln zł przyznano 11 375 kołom.

Można zaobserwować stałą tendencję wzrostową w zainteresowaniu tym wsparciem. W 2018 r. do kół gospodyń wiejskich trafiło ponad 16 mln zł, w 2019 r. – 29 mln zł, w 2020 r. – blisko 33 mln zł, zaś w 2021 r. – niemal 56 mln zł.

Więcej na: https://www.gov.pl/web/arimr/krajowy-rejestr-kol-gospodyn-wiejskich66

Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie – webinarium

Szanowni Państwo,

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Komendą Główną Policji (KGP), w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF organizuje 20 stycznia 2023 roku bezpłatne spotkanie online (webinarium) skierowane do seniorów pt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”.

Poniżej znajduje się szczegółowy program webinarium.

Program webinarium_dla_seniorow_20_01_2023.pdf

Trwa rekrutacja do projektu Akademia Liderów Województwa Łódzkiego

Szanowni Państwo!

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają do udziału w kolejnej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”, który realizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Rekrutacja do projektu trwa do 7 lutego 2023 r.

Celem Akademii Liderów Województwa Łódzkiego jest przekazanie wiedzy z zakresu funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz e-administracji, służącej przygotowaniu uczestników projektu do pełnienia funkcji liderów w samorządzie terytorialnym, organizacjach pozarządowych oraz społecznościach lokalnych.

Projekt, który potrwa od 4 marca 2023 r. do 15 grudnia 2023 r., ma charakter bezpłatny i adresowany jest do osób w przedziale wiekowym 18-30 lat (w szczególności młodych radnych, studentów, uczniów, członków młodzieżowych rad jednostek samorządu terytorialnego oraz młodzieży zaangażowanej w działalność organizacji pozarządowych).

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.nist.gov.pl w zakładce „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”.

Załącznik:

Akademia Liderów Województwa Łódzkiego – 3 edycja.pdf

Preferencyjny zakupu węgla za pośrednictwem samorządu

W związku z możliwością preferencyjnego zakupu węgla za pośrednictwem samorządu, informujemy zainteresowanych mieszkańców, iż wniosek na zakup węgla można składać na piśmie w Urzędzie Gminy w Domaniewicach w godzinach pracy urzędu w pokoju nr 1, lub za pośrednictwem Elektronicznej skrzynki podawczej na platformie epuap.gov.pl.

W przypadku złożenia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, lub podpisem zaufanym.

Węgiel po preferencyjnej cenie będzie mogła kupić osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy.

Zgodnie z projektem ww. ustawy zakup ten będzie podzielony na dwie transze:
• max. 1,5 tony do końca 2022 r.
• oraz 1,5 tony w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

Gmina, realizując zadanie, jest jedynie pośrednikiem w dystrybucji węgla i nie ponosi odpowiedzialności za deklarowaną jakość dostarczanego węgla.

Wzór wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego dostępny jest bezpośrednio w Urzędzie Gminy lub do pobrania poniżej:

Załącznik:

Wniosek o preferencyjny zakup węgla.pdf

OSP Reczyce

Drużyna OSP Reczyce została wyróżniona podczas XLV sesji Rady Gminy Domaniewice

11 września 2022 roku na stadionie OSiR w Łowiczu zostały rozegrane wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W kategorii kobiet wygrała drużyna z OSP Reczyce, pozostawiając konkurentki daleko za sobą.

Będąc dumnym z osiągnięć drużyny Wójt Gminy Domaniewice wyróżnił i nagrodził cały zespół podczas XLV sesji Rady Gminy Domaniewice.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Julia Perzyńska (dowódca drużyny), Julia Felczyńska, Paulina Redo, Paulina Rosa, Aleksandra Wodzyńska, Sylwia Perzyńska, Aleksandra Kucińska, Aneta Kostrzewa, Sylwia Małecka, mechanikiem motopompy był Sławomir Felczyński.

Informacja

Informacja

Informujemy, że w dniu 30 grudnia 2022r.
Kasa Urzędu Gminy w Domaniewicach
będzie czynna do godziny 10:00
Płatności będzie można dokonywać jedynie w formie gotówkowej

Zawiadomienie o XLV sesja Rady Gminy Domaniewice

Przewodniczący Rady Gminy Domaniewice Bartłomiej Jurga zawiadamia, że w dniu 30 grudnia 2022 roku o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się XLV sesja Rady Gminy Domaniewice. 
Szanowni Państwo, obrady XLV sesji będą, jak zawsze, transmitowane na żywo, a zatem zapraszamy do śledzenia transmisji online

Proponowany porządek obrad XLV sesji Rady Gminy Domaniewice

1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Podziękowanie Kobiecej Drużynie OSP z Reczyc.
5. Sprawa zmiany budżetu Gminy Domaniewice na rok 2022– podjęcie uchwały.
6. Sprawa zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Domaniewice na lata 2022-2025 wraz z prognozą kwoty długu na lata 2022-2032 –podjęcie uchwały
7. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Domaniewice na lata 2023-2026 wraz z prognozą długu na lata 2023 – 2032 – podjęcie uchwały.
8. Uchwalenie budżetu Gminy Domaniewice na 2023 rok – podjęcie uchwały:
a) przedstawienie projektu uchwały budżetowej;
b) odczytanie opinii Komisji;
c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej;
d) dyskusja nad projektem uchwały budżetowej;
e) głosowanie projektu uchwały budżetowej.
9. Sprawozdanie Wójta z działalności międzysesyjnej.
10. Wolne wnioski i dyskusja.
11. Zakończenie obrad.

Obrady Rady Gminy transmitowane będą na stronie https://domaniewice.sesja.pl/
Zapisy archiwalne z obrad Rady Gminy znajdują się na stronie https://domaniewice.sesja.pl/portal/videos